Odwiedzin:
Dzisiaj: 228Wszystkich: 1615296
Nowości

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Aktualności » 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

w niedzielę, 12 stycznia 2020 roku po raz 28. w całej Polsce zagrała

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

już o 14:30 swe podwoje dla widzów otworzyła sala kinowo-widowiskowa, na której odbył się specjalny seans filmowy na rzecz WOŚP filmu "Miś Bamse i Super Miód", za co serdecznie dziękujemy jego dystrybutorowi - VIVARTO oraz załodze naszego kochanego Kina MUZA

 

Koncert finałowy otworzył Big Band Włoszczowa, działający przy naszym DK, znakomitym zestawem swingowych klasyków w bardzo ciekawych aranżacjach. To był drugi publiczny występ grupy muzyków, pracującej od września 2019 r.

 

Ucztą dla oka i ucha były taneczne popisy maluchów (z Przedszkola KUBUŚ PUCHATEK w Woli Wiśniowej, grupy "Roztańczony Maluch" przy włoszczowskim OSiR, sekcji tanecznej Domu Kultury we Włoszczowie) oraz młodzieży (grupa "Electro Dance" z ZS nr 2).

 

Nie zabrakło pięknego śpiewu (w wykonaniu sekcji wokalnej włoszczowskiego DK) oraz zachęty do zadbania o własne zdrowie i samopoczucie; na scenie zapraezentowała się grupa "Włoszczowskie Morsy". To były bardzo ciekawe punkty programu, osnutego wokół głównej osi wydarzenia - SPRZEDAŻY PRZEDMIOTÓW, przekazanych przez darczyńców na tegoroczny finał.

 

Zwieńczeniem wspaniałego dnia były niezwykle energetyczne występy zróżnicowanych stylistycznie zespołów; ludowej KAPELI WŁOSZCZOWSKIE MUZYKANTY,  rasowych rockmanów TROCHĘ STARSI i porywających do tańca TACY, NIE INNI BAND.

Podczas tegorocznej zbiórki we włoszczowskim sztabie zebraliśmy ostatecznie

 

  • kwesta wolontariuszy - 55 187,70 (rok temu 46 716,01 zł) REKORD!!! REKORD!!! BRAWO!!!
  • sprzedaż przedmiotów - 12 296,87 zł (10 080,00 zł) DZIĘKUJEMY!!!
  • loteria - 2 967,73 zł (2 624,23 zł) REKORD!!! REKORD!!! BRAWO!!!

 

co łącznie daje rekordową w historii włoszczowskiej WOŚP kwotę

 

70 352,30 zł.

 

"najcięższe" puszki przyniosły do sztabu:

  • Kinga BOROWIECKA  z Moskorzewa
  • Ewa RAMS z Chlewic
  • Justyna WOJECKA z Włoszczowy
  • Marta KURZECKA z Moskorzewa

!!! WIELKIE BRAWA i OGROMNE PODZIĘKOWANIA !!!

 

Dziękuję wszystkim za ofiarność, wolontariuszom (nie tylko kwestującym) - za wspaniałą pracę, darczyńcom - za przekazane przedmioty/usługi i całemu włoszczowskiemu sztabowi za wykonaną pracę. To wielka przyjemność i zaszczyt być częścią takiej załogi. Brawo!

 

Sylwester Kowalski

Sztab WOŚP we Włoszczowie