Odwiedzin:
Dzisiaj: 73Wszystkich: 611207

"Już nie zapomnisz mnie" - recital Tomasza Stockingera

Aktualności » "Już nie zapomnisz mnie" - recital Tomasza Stockingera

 

 

Koncert pt. „Już nie zapomnisz mnie” w wykonaniu Tomasza Stockingera. Akompaniuje Stefan Gąsieniec.

21.05.2017, godz. 18.00, sala kinowo-widowiskowa Domu Kultury we Włoszczowie

 

Dom Kultury we Włoszczowie zaprasza na koncert niezapomnianych szlagierów kina przedwojennego w wykonaniu jednego z najbardziej rozpoznawanych i lubianych polskich aktorów Tomasza Stockingera, któremu akompaniował będzie na fortepianie kompozytor, aranżer muzyczny i pianista Stefan Gąsieniec. W programie pt. „Już nie zapomnisz mnie” m.in zabrzmią piosenki Władysława Szpilmana, Henryka Warsa do słów Ludwika Starskiego, Emanuela Schlechtera takie jak „W małym kinie”, „Powróćmy jak za dawnych lat” „Tyle miłości”, „Może ty będziesz mą królewną”, „Szczęście raz się uśmiecha” i wiele innych, nuconych przez całe pokolenia miłośników kina przedwojennego.

 

Na koncert zapraszamy w niedzielę 21 maja 2017 r. o godz. 18.00 do sali kinowo-widowiskowej DK.

Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż do 18.05) , 40 zł (od 19.05) do nabycia w kasie Kina Muza.

Tel. 41 394 33 03 lub 664 137 017

 

O artystach:

Tomasz Stockinger ukończył PWST w Warszawie w 1978 r., od tego czasu nieprzerwanie związany jest z teatrem, kinem, telewizją, a także estradą. Syn znanego aktora Andrzeja Stockingera kontynuuje również rodzinne muzyczne tradycje. W 2005 r. nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. "Melodią wracasz do mnie". Karierę teatralną zaczął w Teatrze Dramatycznym pod dyrekcją Gustawa Holoubka, później współpracował z innymi warszawskim teatrami: Kwadrat, Scena Prezentacje, Syrena, Roma i Komedia. Najważniejsze filmy w jego aktorskiej karierze to: Sto koni., Bołdyn, Znachor, Lata 20te,30te, seriale: Dom, Rycerze i rabusie, Pogranicze w ogniu ,Zespół adwokacki i Klan, który w tym roku wszedł w 19ty rok emisji. Obecnie aktor występuje w warszawskiej Kamienicy, goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym.

Stefan Gąsieniec – kompozytor, aranżer muzyczny, pianista, menedżer kultury. Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. W swojej karierze zdobył wiele nagród m.in. doszedł do finału jednego z największych na świecie konkursów pianistów w ramach “39 Montreux Jazz Festival” - Szwajcaria 2005, jest również laureatem Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy (Słupsk 2007). Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. "Przebudzenie". Koncertuje jako pianista w Polsce i za granicą z afroamerykańskimi gwiazdami światowego jazzu. Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej, obok Tomasza Stockingera również z Ewą Bem, Katarzyną Groniec, Olgą Bończyk, Justyną Steczkowską, Krzysztofem Cugowskim, Stanisławem Soyka, Grzegorzem Markowskim, Michałem Bajorem, Maciejem Miecznikowskim, Januszem Radkiem, Pawłem Kukizem, Mieczysławem Szcześniakiem, Robertem Kudelskim i wieloma innymi.

 

Zapraszamy!