Odwiedzin:
Dzisiaj: 153Wszystkich: 786627
Nowości

One Love Hip Hop Culture 2

Aktualności » One Love Hip Hop Culture 2

 

Jesień to już tradycyjnie czas kiedy w naszym mieście goszczą młodzi tancerze breakdance, twórcy graffiti, raperzy, dj`e oraz producenci muzyczni. Dom Kultury już po raz trzeci organizuje projekt wymiany międzynarodowej pomiędzy Polską, a Ukrainą - a od tego roku dołączyła grupa z Estonii - pod nazwą

 

ONE LOVE HIP HOP CULTURE

 

Działania te są możliwe dzięki uzyskaniu dotacji na projekt w ramach Programu „Erasmus+”. Łącznie 60 osób przez tydzień wspólnie - poprzez wymianę doświadczeń - rozwija swoje umiejętności w dziedzinach, którymi się pasjonują. Dodatkowym aspektem tego projektu jest możliwość praktycznej nauki języka
i poznania wzajemnie swoich kultur przez uczestników.

Efekty pracy w studio i warsztatów breakdance oraz graffiti mieszkańcy naszego miasteczka będą mogli zobaczyć podczas dziewiątej edycji „The Break Day”, która odbędzie się 24 października.
W trakcie całego spotkania uczestnicy będą dodatkowo mieli zajęcia sportowe na basenie, wieczory kultur narodowych, a także projekcie filmów związanych kulturą Hip-Hop i jej historią. Spotkanie to jest także okazją do poznania sytuacji w jakich obecnie znajdują się kraje - ojczyzny uczestników projektu.

Liczymy, że czas spędzony razem przyczyni się do budowania w uczestnikach tolerancji
na odmienność kulturową i pogłębi w nich ciekawość świata, a przede wszystkim da kolejne inspiracje
do rozwijania swoich pasji. Po zakończeniu projektu zostanie zmontowany materiał wideo z całej akcji,
a na otwartym profilu projektu „One Love Hip-Hop Culture” można śledzić codzienne poczynania uczestników. Pomysłodawcą, autorem i koordynatorem projektu ze strony Domu Kultury we Włoszczowie jest Mateusz Piątkiewicz przy wsparciu Kingi Wijaty.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!